Kolejne spotkanie z cyku Moda na Biznes. O nowoczesnych technologiach

Data: 11.01.2016 Kategoria: aktywność studencka

Innowacje nie są już potrzebne? Będą się nad tym zastanawiać uczestnicy pierwszej w tym roku „Mody na Biznes”. 14 stycznia o swoich doświadczeniach opowiedzą Leszek Kozłowski, Piotr Sobolewski i Jan Skonieczny

Spotkania pod hasłem Moda na Biznes są skierowane przede wszystkim do tych, którzy rozważają otwarcie własnej działalności. Odbywają się regularnie od października. Ich tematyka dotyczy zagadnień związanych z szeroko rozumianą przedsiębiorczością.

W czwartek od godziny 19 (bud. C-13, sala 2.17) będzie mowa o nowoczesnych technologiach. O tym, że na niektóre rozwiązania świat nie jest jeszcze gotowy, a innych już nie potrzebuje, opowie  przedsiębiorca Leszek Kozłowski. Pierwszą firmę założył jeszcze w szkole podstawowej. Na podstawie swojego doświadczenia z falstartem portalu do zamawiania jedzenia online opowie o tym, że do niektórych innowacji rynek musi dopiero dojrzeć i nie ma sensu się z nimi śpieszyć.

Z kolei Piotr Sobolewski pokaże, że można zrobić biznes odgrzewając „techniczne kotlety”.   Wraz z grupą studentów koła naukowego "TK Games" z Politechniki Wrocławskiej tworzy gry komputerowe z grafiką nawiązującą do tych z końca lat 80.
Trzecim gościem spotkania będzie Jan Skonieczny. Były przedsiębiorca, a obecnie strateg,  na podstawie swojej wiedzy i śledzenia rynku innowacji potrafi przewidzieć trendy w technologii i zarządzaniu z kilkuletnim wyprzedzeniem.

Modę na Biznes współorganizuje też Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Więcej tutaj.
ISZ