Jak działa Wi-Fi? Dołącz do Wirless Group, a dowiesz się!

Data: 22.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

To właśnie studenci z Koła Naukowego Wireless Group udowodnili, że można połączyć się Wi-Fi na odległość 250 km. – Robimy mnóstwo ciekawych projektów, warto do nas dołączyć  – zachęca  prezes koła Mariusz Kondratowicz

- Sam zaczynałem działalność w Wireless Group na pierwszym roku, byłem wtedy zupełnie świeży i niewiele widziałem o sieciach, przesyłaniu danych, itp., tutaj wiele się nauczyłem – mówi Mariusz Kondratowicz, który w kole działa od czterech lat.

Koło Naukowe Wireless Group zrzesza studentów Wydziału Elektroniki, działa przy Katedrze Teleinformatyki i Telekomunikacji. Opiekunami koła są prof. Ryszard Zieliński oraz dr Zbigniew Jóskiewicz. Studenci zajmują się szeroko rozumianymi sieciami bezprzewodowymi (LTE, LTE-Advanced, WiMAX, WiFi). Pomagają  różnym organizacjom studenckim na Politechnice Wrocławskiej w kwestii technologii bezprzewodowych i przewodowych, np. podczas różnych uczelnianych imprez.

Największym ich dotychczasowym przedsięwzięciem jest projekt „Radiolinia”. Udało im się ustanowić rekord Polski w przesyłaniu sygnału Wi-Fi  na częstotliwości  5 GHz  - ich wynik to 250 km. Skuteczną próbę przeprowadzili  w czerwcu tego roku, łącząc się między Wielką Sową (1015 m n.p.m) a Babią Górą  (1725 m n.p.m.), gdzie przeprowadzili skuteczną próbę.

- Żeby do nas dołączyć, naprawdę nie trzeba być specjalistą, my jesteśmy właśnie po to, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem – przekonuje prezes koła.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 26 października o godz. 19 w budynku  C-16 (Technopolis), sala D2.2.
Więcej o działalności koła tutaj.