Ósemka PWr na zawodach w Chorwacji

Data: 04.05.2016 Kategoria: sport

- To najlepsze regaty w chorwackim Splicie w historii naszej sekcji – cieszą się studenci i studentki Politechniki Wrocławskiej. Na rozegranych w miniony weekend zawodach zajęli czwarte i piąte miejsce

Sveti Duje Rowing Regatta to prestiżowa impreza sportowa, na którą przyjeżdżają akademickie ósemki z Oxfordu, Cambridge, Aachen, Zagrzebia czy Krakowa. Politechnikę Wrocławską reprezentowały dwie drużyny – męska i żeńska.

0DVRXPBwBfwctBkRo,split2016.jpg

- Panowie ukończyli wyścig na piątym miejscu, po raz pierwszy w swojej karierze awansując do finału A. Dwie sekundy straty do pierwszej drużyny, Aachen, są bardzo dobrą prognozą na nadchodzący sezon – relacjonują studenci na profilu facebookowym. Nasze wioślarki start  na regatach zakończyły na czwartym miejscu finału B.

Zawody rozgrano w dwa dni (30 kwietnia - 1 maja). Po ich zakończeniu ósemki wioślarskie PWr rozpoczęły pięciodniowy obóz szkoleniowy. Zawodnicy trenują przed startem w regatach Odra River Cup, które odbędą się we Wrocławiu 28 maja.
Więcej o sukcesach sportowców Politechniki Wrocławskiej tutaj.
ISZ

Na zdjęciu: Regaty wioślarskie w Splicie