Fizyka dla wszystkich. Otwarte wykłady na PWr

Data: 16.03.2016 Kategoria: życie uczelni

Kolejny już raz Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWr i Polskie Towarzystwo Fizyczne organizują wykłady popularyzujące naukę. Dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pasjonatów fizyki

Zaplanowano osiem spotkań, wszystkie odbędą się w budynku A-1 w sali 314, pierwsze już 16 marca o godzinie 17.05. Będzie to wykład profesora Arkadiusza Wójsa nt. "Cywilizacja: przetwarzanie energii i informacji".

Terminy kolejnych wykładów:

• 6.04 – Opowieść o świetle (dr inż. Agnieszka Popiołek-Masajada)
  • 13.04 – Nanotechnologia widziana gołym okiem (Aleksander Maryński)
  • 20.04 – Od elektronu do tajemniczej cząstki Higgisa (dr inż. Emilia Pieciul)
  • 27.04 – Fizyka w sporcie (dr inż. Maciej Mulak)
  • 4.05 – Jak powstaje porządek w układach fizycznych (Michał Jarema)
  • 11.05 – Za co Einstein dostał nagrodę Nobla? (dr hab. Ewa Popko, prof. PWr)
  • 18.05 – Telegraf, rada, WiFi,… O generacji fal elektromagnetycznych (dr hab. Andrzej Janutka)

Udział w XXIII Cyklu Wykładów Popularyzujących Fizykę jest bezpłatny. Więcej informacji tutaj.