Ponad 110 tys. zł zebrane na Charytatywnym Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej

Data: 08.02.2016 Kategoria: życie uczelni

Swój charytatywny bal rektor Politechniki Wrocławskiej zorganizował już po raz czternasty. W ostatnią sobotę karnawału 180 gości bawiło się w auli gmachu głównego i licytowało przedmioty wystawione na aukcję. Całkowity dochód z imprezy zasili fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnością

XIV Bal Rektora Politechniki Wrocławskiej pozwolił na zebranie dokładnie 114 tys. 700 zł. Jeszcze przed imprezą duże kwoty na fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów wpłaciły wrocławskie firmy i ogólnopolska fundacja – Elektrotim (5 tys. zł), Impel (20 tys. zł) i Fundacja PKO BP (20 tys. zł).

Tradycją balu są licytacje przedmiotów przekazanych przez władze uczelni i przyjaciół Politechniki Wrocławskiej oraz prac plastycznych studentów Wydziału Architektury PWr. W tym roku największe sumy zapłacono za oryginalną francuską lampę naftową z XIX wieku podarowaną przez prof. Tadeusza Więckowskiego (5 tys. zł), obraz Tomasza Jaxy Kwiatkowskiego „Dworek” – podarowany przez prof. Eugeniusza Rusińskiego (5 tys. z) i pracę autorstwa prof. Przemysława Tyszkiewicza „Elektryka Pamięci” podarowaną przez firmę Elektrotim (4,6 tys. zł).

W balu wzięło udział 180 osób. Mieli okazję obejrzeć występ akrobatyczny Aleksandry Melskiej, znanej z udziału w programie telewizyjnym „Mam talent”.
Dzięki pieniądzom zebranym podczas balu Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej wypłaci stypendia najzdolniejszym studentom Politechniki Wrocławskiej z niepełnosprawnością. Do tej pory dzięki zbiórkom prowadzonym podczas balów udało się zebrać ponad 500 tys. zł. Z tych środków ufundowanych zostało ponad 350 stypendiów.
r