O skandynawskim rynku energii na Politechnice Wrocławskiej

Data: 13.10.2015 Kategoria: życie uczelni

Prof. Einar Hope, wykładowca Norwegian School of Economics, Energy Economis Branch odwiedzi Politechnikę Wrocławską. Wygłosi prelekcję o przemianach norweskiego i skandynawskiego rynku energii

Wykład profesora Hope’a zaplanowano na czwartek 15 października. Naukowiec wygłosi prelekcję na temat "Lessons from power sector reform – the Norwegian and Nordic power market reform experience, and beyond". Opowie o przemianach na skandynawskim ryku energii, zwłaszcza norweskim, nakreśli obecną sytuację tych rynków w stosunku do rynków energii na kontynencie oraz opowie o wyzwaniach i nierozwiązanych problemach.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Zacznie się o godz. 13.15 (sala 314, bud. D-20). Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj.

Prof. Einar Hope jest profesorem ekonomii energetyki w Norwegian School of Economics. Był prezesem i dyrektorem ds. badań w Foundation for Research in Industrial Economics, dyrektorem generalnym Norweskiego Urzędu Ochrony Konkurencji. Kierował projektem, który dał podstawy dla reformy norweskiego sektora energii (dzięki ustawie z 1990 r.).

Organizatorami spotkania z profesorem są: Wydział Elektryczny, Dział Współpracy Międzynarodowej, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Centrum Kompetencji IATI Smart Power Grids, przy współpracy z Academia Europaea Knowledge Hub Wroclaw i przy udziale Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu.