Politechnika Wrocławska i Credit Suisse oficjalnie rozpoczęły współpracę

Data: 13.10.2015 Kategoria: życie uczelni

Wspólne projekty naukowe i badawcze, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz kształcenie studentów zgodnie z potrzebami rynku to część zadań, które postawiły przed sobą Politechnika Wrocławska i Credit Suisse

We wtorek rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski oraz Angus Kidd, dyrektor zarządzający i senior executive manager Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu podpisali umowę o współpracy. Sygnatariuszami byli też prof. Andrzej Kasprzak, prorektor ds. nauczania na PWr oraz Bogdan Łożyński, menadżer ds. infrastruktury IT na Polskę w Credit Suisse (absolwent naszej uczelni).

- Zależy nam na tym, żeby kształcić studentów, którzy będą dobrze wykształceni i potrzebni gospodarce – mówi rektor PWr. – Bardzo nas cieszy, że Credit Suisse dostrzega potencjał uczelni i naszych studentów. I że chce ich dokształcać jeszcze w trakcie studiów. Dla firmy to dobra inwestycja w przyszłych pracowników, a dla studentów możliwość weryfikacji teoretycznej wiedzy wyniesionej z zajęć, zetknięcie się z prawdziwymi zawodowymi zadaniami  i wymaganiami – uważa prof. Tadeusz Więckowski.

Uczelnia współpracuje ze szwajcarską firmą już od 2012 roku. Wspólnie organizują  praktyki studenckie, kursy semestralne, warsztaty, wydarzenia o charakterze networkingowym oraz różnego typu programy i wykłady szkoleniowe.
- Politechnika Wrocławska to jedna z najlepszych uczelni wyższych w regionie – uważa Agnus Kidd, dyrektor zarządzający Credit Suisse. - Jej absolwenci to bardzo utalentowani i świetnie wykształceni młodzi ludzie. Umowa, którą podpisaliśmy dzisiaj jest bardzo silnym sygnałem, świadczącym o tym, że pragniemy utrzymać taką dynamikę naszej współpracy również w przyszłości – dodaje dyrektor firmy.

A w planach obu instytucji jest przygotowanie dwóch semestralnych kursów dla studentów z zakresu infrastruktury i bezpieczeństwa IT oraz zarządzania projektami IT. Będą one w pełni przygotowane przez Credit Suisse we współpracy z kadrą Politechniki oraz prowadzone przez doświadczonych pracowników i managerów firmy.

Z okazji podpisania porozumienia na Politechnice Wrocławskiej odbywają się wykłady dla naszych studentów. Przedstawiciele Credit Suisse opowiadają m.in. o infrastrukturze wspierającej handel papierami wartościowymi na największych giełdach świata, prezentują główne sposoby zabezpieczania danych wewnątrz organizacji oraz przedstawiają rozwiązania, które pozwalają pracownikom wybrać prywatne urządzenie do pracy w firmie. Szkolenia rozpoczęły się 12 października i potrwają do 28 października. Udział w nich jest bezpłatny. Szczegóły tutaj.
ACH, ISZ