Licealiści mają swoją konferencję na PWr. Będą rozmawiać o informatyce

Data: 14.06.2016 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się w środę kolejna edycja Dolnośląskich Warsztatów Młodych Informatyków. To konferencja naukowa organizowana przez Wydział Informatyki i Zarządzania PWr i III Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

Uczestnicy wysłuchają jedenastu referatów przygotowanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z siedmiu liceów Dolnego Śląska. Młodzi informatycy będą opowiadać m.in. o algorytmach strategii ewolucyjnej w problemie przejścia labiryntu, zdalnym monitoringu dla każdego,  grach logicznych czy strategicznych grach komputerowych.

0DVRXPBwBfwctBkRo,mlodzi_informatycy_zap

- Warsztaty to rodzaj forum naukowego dla ambitnych i zdolnych uczniów zainteresowanych informatyką, którzy zajmują się zagadnieniami badawczymi w tej dziedzinie – mówi dr hab. Agnieszka Bieńkowska, prodziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr. - Nie tylko zaprezentują swoje prace, ale też podyskutują o nich i wysłuchają prelekcji na temat aktualnie prowadzonych prac naukowo-badawczych we Wrocławiu i na świecie – dodaje dr Bieńkowska.

Każdy z prelegentów będzie miał na swoje wystąpienie 30 minut. Prezentowany materiał musi wykraczać poza podstawę programową z zakresu informatyki w szkole.  - Mogą to być zarówno autorskie projekty gier komputerowych, opisy prac nad systemami informatycznymi, nowatorskie rozwiązania systemów sterowania, jak i dowolne prace, w których wykorzystana będzie wiedza i umiejętności informatyczne – informują organizatorzy konferencji.

Nad poziomem naukowym  warsztatów czuwa komitet w składzie: prof. Ngoc Thanh Nguyen, prof. Halina Kwaśnicka, dr hab. Bogdan Trawiński, dr Dariusz Król, dr Marcin Hernes, dr Marcin Maleszka, dr Adrianna Kozierkiewicz-Hetmańska. Patronat nad konferencją  objął rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski

Poprzednia edycja Dolnośląskich Warsztatów Młodych Informatyków odbyła się we wrześniu 2015 roku. Spotkanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Uniwersytet Młodych Wynalazców”.
Początek  konferencji o godzinie 9 w Bibliotechu (budynek D-21).
Więcej szczegółów tutaj.
ISZ

Na zdjęciu: Uczestnicy ubiegłorocznych warsztatów (fot. Krzysztof Mazur)