Zakończenie Akademii Młodych Odkrywców

Data: 08.06.2024
Miejsce wydarzenia: aula, bud. A-1
Organizator: Akademia Młodych Odkrywców

Zapraszamy na uroczyste zakończenie Akademii Młodych Odkrywców 2023/2024. Dla wszystkich naszych najmłodszych studentów mamy dyplomy oraz ostatni wykład. Zaczynamy o godz. 10 w sobotę, 8 czerwca w naszej auli (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27).

Prawie 350 dzieci w wieku od 6 do 18 lat brało w pokazach i wykładach przez cały rok akademicki 2023/24. W tej edycji na uczestników czekały fascynujące eksperymenty z fizyki, zajęcia poświęcone kwestiom przetrwania w kosmosie czy też używania techniki w medycynie. Wykładowcy PWr opowiadali też o tym, jak pracują nasze nosy oraz jak działają wulkany.

Za swoje zaangażowanie, aktywność oraz ciekawość świata wszyscy nasi najmłodsi studenci zostaną nagrodzeni i w sobotę otrzymają dyplomy ukończenia AMO.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład dr. inż. Piotra Kozłowskiego "Inżynier akustyk - czym się zajmuje i dlaczego jest nam potrzebny?”.

Akademia Młodych Odkrywców to politechniczny cykl bezpłatnych wykładów popularno-naukowych przeznaczonych dla dzieci. W ich trakcie prezentowane są w sposób zrozumiały i ciekawy różne zagadnienia związane z naukami ścisłymi (fizyką, matematyką, techniką).

Każde spotkanie jest ilustrowane obrazkami, zdjęciami oraz w miarę możliwości krótkimi filmami dydaktycznymi. Podczas wykładów przeprowadzamy doświadczenia naukowe, do wykonywania niektórych z nich są zapraszane także dzieci. W tym roku nasi młodzi odkrywcy mogli m.in. dowiedzieć się, jak widzą zwierzęta, wykonać doświadczenia związane z ciśnieniem, a także odwiedzić Laboratorium Przyrządowych Procesów Technologicznych.