VI debata „Miasta Idei" – „Energia. Co nas będzie napędzać?"

Data: 27.06.2024
Miejsce wydarzenia: bud. H-14
Organizator: PWr, Gazeta Wyborcza

mi-wroclaw-energia-1920x10806_1718795784.png

O źródłach energii, które napędzają nasze miasta będą rozmawiać uczestnicy szóstej debaty „Miasta Idei”. Wydarzenie organizują wspólnie „Gazeta Wyborcza” oraz Politechnika Wrocławska. Zapraszamy w czwartek, 27 lipca czerwca, do budynku H-14. Początek o godz. 17.30.

Debata będzie próbą określenia zakresu i skali nadchodzących zmian w szeroko pojętej energetyce.

Transformacja energetyczna zmienia sposób, w jaki napędzamy nasze miasta, zmienia zachowania konsumentów, jest wyzwaniem dla miejskiego ciepłownictwa. Odnawialne źródła energii, budowa elektrowni atomowej, wymuszają rozwój sieci przesyłowych. Jak finansować nowe projekty? Jakie wyzwania stoją przed mieszkańcami, inżynierami i włodarzami miast? Czy transformacja będzie sprawiedliwa?

Gośćmi debaty będą:

• Błażej Miernikiewicz, działacz fundacji Fota4Climate, wiceprezes spółki Ekobroker,
  • dr hab. inż. Krzysztof Czajka, prof. uczelni, dyrektor Centrum Zaawansowanych Technologii Surowcowych i Energetycznych (Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr),
  • Yong Girl Lee, dyrektor departamentu relacji zewnętrznych z firmy LG Energy Solution Wrocław,
  • Mateusz Piekarnik, dyrektor do spraw nadzoru i rozwoju biogazowni z Petrobazy.

Debatę poprowadzi Mateusz Kokoszkiewicz, dziennikarz Gazety Wyborczej we Wrocławiu.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia.