Święto Nauki we Wrocławiu

Data: 15.11.2022
Miejsce wydarzenia: Aula Leopoldina
Organizator: KRUWiO

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola zaprasza na transmisję z obchodów Święta Nauki we Wrocławiu, które odbędą się w 15 listopada 2022 r.

Program obchodów:

Godz. 10.00

• złożenie kwiatów pod: Pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich, tablicą upamiętniającą profesorów krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Sądowa 1), tablicą upamiętniającą profesorów krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Kleczkowska/Reymonta).

Godz. 16.00

• Otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (Aula Leopoldina, pl. Uniwersytecki 1).

W trakcie posiedzenia zaplanowano:
    - wystąpienie przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola prof. Krystiana Kiełba, rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,
    - wręczenie dr. n. med. Januszowi Sokołowskiemu Nagrody KRUWiO im. prof. Józefa Dudka za integrację środowiska akademickiego. Laudację na cześć laureata wygłosi prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
    - wręczenie stypendiów prezydenta Wrocławia dla najwybitniejszych doktorantów uczelni Wrocławia,
    - wręczenie nominacji do Akademii Młodych Uczonych i Artystów.
    - wykład prof. Josepha H. H. Weilera (New York University) – „Is the Church of European Integration Facing a Reformation?”