Spotkanie z niskoemisyjną marką – V-Motors

Data: 20.10.2023
Miejsce wydarzenia: bud. C-18

„Spotkania z niskoemisyjną marką” to cykl wydarzeń naukowo-technicznych, przygotowanych i organizowanych przez Katedrę Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego PWr. Ich celem jest przybliżenie zagadnień niskoemisyjności w różnych obszarach, w których występuje oddziaływanie motoryzacji na człowieka.

Spotkanie z niskoemisyjną marką - plakat

W piątek, 20 października, w Strefie Kultury Studenckiej (bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10) zaplanowano spotkanie z przedstawicielami firmy V-Motors.

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy za pośrednictwem systemu Evenea.

Wydarzenie skierowane jest do społeczności akademickiej Politechniki Wrocławskiej i maturzystów. Zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego.

Spotkania zostały zaplanowane w cyklu miesięcznym – rozpoczną się w październiku 2023 i potrwają do maja 2024. Prezentowane w ich trakcie zagadnienia będą dotyczyły nie tylko globalnych uwarunkowań, ale również Dolnego Śląska i Wrocławia. Każde spotkanie będzie oddzielnym wydarzeniem, stanowiącym zamknięty panel poświęcony innym zagadnieniom i innej marce.

Program spotkania, 20 października:

11.15-11.30 - Niskoemisyjność – wprowadzenie, dr hab. inż. Zbigniew Sroka, prof. uczelni.

11.30-12.00 - Jakie silniki będą napędzać nasze pojazdy?, prof. Andrzej Kaźmierczak.

12.00-13.00 - Prezentacja marki w obszarze niskoemisyjności wraz z pokazem pojazdów, V-Motors.

13.00-13.30 - Wpływ rozwoju motoryzacji na poziom hałasu, dr inż. Wojciech Ambroszko, prof. uczelni.

13.30-14.00 - Konkurs z nagrodami nt. niskoemisyjności i zakończenie spotkania.