Międzynarodowa konferencja VPO 2024

Data: 28.08.2024
Miejsce wydarzenia: bud. D-20

01_vpo_konferencja.jpg

Katedra Optyki i Fotoniki zaprasza do udziału w XII edycji międzynarodowej konferencji Visual and Physiological Optics 2024. Trzydniowe wydarzenie rozpocznie się 28 sierpnia na Politechnice Wrocławskiej, a część naukowa konferencji odbędzie się w budynku D-20.

Konferencja jest jednym z wiodących w Europie i najbardziej wszechstronnych spotkań naukowych specjalistów w dziedzinie optyki fizjologicznej i pokrewnych jej dziedzin. W stolicy Dolnego Śląska wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci.

Tegoroczne spotkanie otworzy dr hab. inż. Magdalena Asejczyk, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, a prof. Robert Iskander z W11 przedstawi osiągnięcia nauki w dziedzinie technik badania oka, jakimi może się pochwalić Politechnika Wrocławska.

Podczas konferencji prelekcję wygłosi czworo gości specjalnych: prof. Michael Bach z Uniwersytetu w Freiburgu, Bernhard Baumann z Medical University of Vienna, Len Zheleznyak z Center for Visual Science z University of Rochester i Kehao Wang z School of Engineering Medicine, Beihang University.

Wydarzenie jest skierowane nie tylko do naukowców wszystkich dziedzin pokrewnych optyce fizjologicznej, ale też do studentów, doktorantów i specjalistów ochrony wzroku.

Więcej informacji na stronie konferencji.