Kosmiczna niedziela z grupą Innspace

Data: 19.01.2020
Miejsce wydarzenia: Fabryka Sensu

Studenci Politechniki Wrocławskiej z grupy Innspace zapraszają na prezentacje najciekawszych kosmicznych zagadnień, warsztaty dla dzieci, wystawę, pokazy druku 3D i kiermasz pyszności nie z tej Ziemi. Kosmiczna niedziela w Fabryce Sensu jest wydarzeniem charytatywnym – ma pomóc w zbiórce funduszy na odbudowę dolnośląskiego Rancha Lavender, które poważnie ucierpiało w pożarze pod koniec ubiegłego roku.

innspace_rakieta.jpgGrupa Innspace – laureaci pierwszej nagrody w paryskim konkursie Student Aerospace Challenge i piątego w amerykańskim Mars Colony Prize – na niedzielę szykują sporo atrakcji. Będą opowiadać o robotyce kosmicznej, turystyce pozaziemskiej i planach życia na Marsie. Przygotowali także wystawę poświęconą turystyce kosmicznej i eksploracji Czerwonej Planety. Na najmłodszych będzie natomiast czekała strefa druku 3D.

Podczas spotkania będzie trwał kiermasz wypieków, z którego dochód zostanie przekazany na akcję Razem odbudujemy Rancho Lavender.

Prelekcje i pokazy zaczną się o godz. 11 do 15 w Fabryce Sensu przy ul. Benedykta Polaka 21/4.