Konferencja „Społeczne konteksty nauki”

Data: 20.06.2024
Miejsce wydarzenia: bud. H-14
Organizator: Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych W8
Kontakt: bogdan.balicki@pwr.edu.pl

sknlogo.jpg

W czwartek, 20 czerwca, w budynku H-14 Politechniki Wrocławskiej odbędzie się konferencja „Społeczne konteksty nauki”. W trakcie wydarzenia naukowcy z Wrocławia, Poznania i Torunia odpowiedzą na kluczowe pytania związane ze społeczną odpowiedzialność nauki. Początek o godz. 10.

Naukowcy z wielu ośrodków badawczych i różnych dyscyplin podejmą dyskusję o wpływie nauki na społeczeństwo. Będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania, jaka jest rola nauki dziś? Czy można jej ufać? Czy nauka znajduje właściwe miejsce w przestrzeni komunikacji publicznej?

W konferencji udział wezmą między innymi prof. Adam Chmielewski (Uniwersytet Wrocławski), prof. Marcelina Zuber (Uniwersytet Wrocławski), prof. Andrzej W. Nowak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i prof. Lidia Godek (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Wydarzenie podzielono na trzy części. W części pierwszej i drugiej uczestnicy zapoznają się z wystąpieniami badaczy z Wrocławia i Poznania, w części trzeciej odbędzie się dyskusja panelowa, w której udział wezmą m.in. prof. Michał Wróblewski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i prof. Katarzyna Weron (Politechnika Wrocławska), a także zebrana publiczność.

Organizatorami konferencji są: Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych przy Wydziale Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji na stronie konferencji.

skn_program.jpg