Inauguracja roku akademickiego 2024/2025

Data: 01.10.2024
Miejsce wydarzenia: aula, bud. A-1

We wtorek, 1 października, o godz. 12 zapraszamy do auli gmachu głównego (bud. A-1) na uroczystość rozpoczęcia nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na naszym kanale na Youtube.

W trakcie inauguracji wysłuchamy wystąpienia inauguracyjnego rektora oraz wykładu inauguracyjnego. Odbędzie się także tradycyjna immatrykulacja, czyli przyjęcie nowych studentów do społeczności PWr.

Program:

• wystąpienie inauguracyjne rektora, prof. Arkadiusza Wójsa,
  • przyjęcie w poczet studentów – immatrykulacja,
  • wręczenie Medali za Wybitne Zasługi dla Rozwoju Politechniki Wrocławskiej,
  • wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej,
  • wręczenie Specjalnych Nagród Rektora „Docendo Discimus”,
  • wykład inauguracyjny prof. Fariby Karimi, TU Graz „Inequalities and fairness in complex social networks".

Uroczystość uświetni Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

W niedzielę, 6 października, zapraszamy na mszę św. w intencji pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej. Początek o godz. 19.30 w kościele akademickim pw. Najświętszego Serca Jezusowego, pl. Grunwaldzki 3.