Zobacz niezwykłe zdjęcia mikroskopowe i wybierz najlepsze

Data: 27.11.2023

Wystawa MANIAC

Koło Naukowe PhoBiA zaprasza na kolejną wystawę fotografii mikroskopowej MANIAC „Nie wszystko złoto co się świeci”. Wyjątkowe prace nadsyłane z różnych zakątków świata można oglądać na wrocławskim Rynku, a później ekspozycja przeniesie się do politechnicznej Strefy Kultury Studenckiej. Na zdjęcia można także oddawać głosy w trwającym konkursie na najlepszą pracę.

Zdjęcie wystawy w RynkuWystawa – organizowana od 2016 r. – ma popularyzować naukę w nietypowy sposób – zachęcając do spojrzenia na nią z artystycznej perspektywy. Tworzy ją 19 zdjęć konkursowych nadesłanych przez osoby zajmujące się różnymi dziedzinami  nauki – m.in. chemią, fizyką czy geologią.

– Wszystkie zdjęcia są unikalne i prezentowane są z wykorzystaniem wszelkich technik mikroskopowych – podkreśla Kamila Łupińska z Koła Naukowego PhoBiA.

Ekspozycję otwiera zwycięskie zdjęcie MANIAC 2022 -  „Tiny Field of Asteroid Fragments” (“Małe pole szczątków asteroidy”) wykonane przez Annike Sickinger z francuskiej École Normale Supérieure de Lyon.

Do 4 grudnia wystawę można oglądać na wrocławskim Rynku (pomiędzy ul. Kuźniczą a Nożowniczą). Później będzie pokazywana na Politechnice – w Strefie Kultury Studenckiej (do 22 grudnia).

W tym roku PhoBiA zachęca do udziału w głosowaniu na najlepszą pracę – na ulubione zdjęcie można zagłosować poprzez specjalny formularz.

lucy