Zgłoszenia do Narodowej Reprezentacji Akademickiej

Data: 04.08.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Logotyp akcji - grafika

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpoczęło nabór do czwartej edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” na rok 2023/2024. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 sierpnia.

Inicjatywa umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej. Dzięki programowi studiujący sportowcy mogą otrzymać dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych. Na realizację projektu Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 12 mln zł.

Zgodnie z założeniem projektu program zajęć dydaktycznych będzie realizowany w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu roku akademickiego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin dla danego studenta. Dofinansowanie będzie naliczane na podstawie liczby uprawnionych studentów-sportowców (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają obywatelstwo polskie i wymaganą kategorię sportową.

Więcej informacji o kryteriach i harmonogramie naboru na stronie MEiN.

Pytania i zgłoszenia należy kierować do Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr - e-mail: agata.makuch@pwr.edu.pl, tel 71 340 75 13, do 9 sierpnia.