Zbiórka dla poszkodowanych po trzęsieniach ziemi w Turcji i Syrii

Data: 10.02.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

328103141_1173789916857424_3775748153496764018_n.jpg

W budynku L-3 trwa zbiórka m.in. odzieży zimowej i artykułów pierwszej potrzeby dla osób, które straciły wszystko w czasie trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. Apelujemy o pomoc – potrzeby są ogromne.

Zbiórka to inicjatywa naszej doktorantki, pochodzącej z Turcji, Deryi Lale, wspieranej przez Dział Współpracy Międzynarodowej PWr.

AKTUALIZACJA NA 13 lutego 2023 r.

Potrzebne są (lista uzgodniona w porozumieniu z właściwymi organami w Turcji):

• śpiwory,
  • grzejniki,
  • koce,
  • generatory,
  • namioty zimowe,
  • żywność dla dzieci,
  • pieluchy dziecięce,
  • artykuły higieniczne (zwłaszcza dla kobiet).

Prosimy o przynoszenie WYŁĄCZNIE rzeczy znajdujących się na liście.
Dary można dostarczać do 24 lutego (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15).

Zbiórkę organizujemy we współpracy z działającym we Wrocławiu Stowarzyszeniem Kultury i Języka Tureckiego, które dostarczy zbierane paczki do Ambasady Republiki Tureckiej w Warszawie.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Tureckie władze informowały, że w całym kraju zawaliło się 5775 budynków. W akcje ratunkowe (według danych z 8 lutego) zaangażowanych jest ponad 79 tysięcy osób, w tym 3,2 tysiąca z 65 państw świata, które wysłały na pomoc swoje ekipy ratunkowe.

Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 11 tysięcy. Łącznie jest także prawie 55 tysięcy rannych. Władze Turcji podają informacje, że około 13,5 miliona ludzi zostało dotkniętych katastrofą na obszarze rozciągającym się na długości około 450 km od Adany na zachodzie do Diyarbakiru na wschodzie.

Ogromna liczba ludzi pozostała bez dachu nad głową. Najpilniejsze potrzeby to obecnie zapewnienie bezpiecznego, ciepłego schronienia, żywności i artykułów higienicznych.