Zbiórka dla Politechniki Kijowskiej

Data: 13.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Politechnika Kijowska to czołowa uczelnia techniczna Ukrainy, która od 2014 r. odczuwa skutki działań wojennych ze strony Rosji. Dziś wielu młodych ludzi z tej uczelni broni swojej ojczyzny, niestety wielu z nich pozostanie na zawsze inwalidami.

Z myślą o nich Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna (FSNT-NOT), z inicjatywy Sekcji Wychowanków Politechniki Kijowskiej Towarzystwa Kultury i Historii Techniki ogłosiła zbiórkę na zakup sprzętu inwalidzkiego, rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Pozwoli to choć w części wesprzeć osoby, które utraciły zdrowie na wojnie w obronie swojego kraju.

Wpłat można dokonywać na wydzielone konto FSNT-NOT w Warszawie o numerze 78 1160 2202 0000 0001 6891 9565, podając jako cel: „darowizna dla Politechniki Kijowskiej - KPI”.

Zbiórka trwa do 30 czerwca 2022 r.

Więcej informacji na stronie NOT.