Wszyscy na pokład U!Train

Data: 25.10.2023

Grafika ilustracyjna programu

We wrześniu 2024 roku w swoją pierwszą podróż wyruszy U!Train, czyli nowatorski projekt sieci Unite! skierowany do studentów i studentek. Grupa 30 osób ze wszystkich uniwersytetów partnerskich wyruszy pociągiem w trasę z UPC w Barcelonie do INP-UGA w Grenoble. W trakcie podróży i po dotarciu na miejsce czekąją liczne aktywności, zajęcia oraz warsztaty.

Udział w kursie jest punktowany (3 pkt ECTS) i obejmuje udział w wirtualnych zajęciach przed i po podróży U!Train. Dwoma najpopularniejszymi tematami kursu, które wskazali studenci w ankiecie, będą podróże ekologiczne oraz wielokulturowość. Program kursu wciąż powstaje i każdy może się dołączyć do jego stworzenia poprzez udział w U!Train Ideathon.

Pomóż stworzyć program kursu

Ideathon to wydarzenie, podczas którego uczestnicy spotykają się wirtualnie, aby przeprowadzić burzę mózgów, opracować i zaprezentować pomysły lub rozwiązania konkretnych wyzwań lub problemów. Przez pięć kolejnych wieczorów zgłoszeni uczestnicy Ideathon będą pracować nad innowacyjnymi i kreatywnymi pomysłami dla pozaakademickiego segmentu kursu U!Train. Zakres pomysłów jest szeroki: od działań związanych z budowaniem zespołu po kreatywne rozwiązywanie problemów.

Udział w Ideathon to fantastyczna okazja, aby poszerzyć swoje międzynarodowe kontakty dzięki współpracy ze studentami z pozostałych ośmiu uczelni w sieci Unite!. Razem odegracie kluczową rolę w kształtowaniu kursu, ze szczególnym naciskiem na pozaakademickie aspekty.

Pomysły zwycięskiego zespołu zostaną zrealizowane, czyli będą wprowadzone w program kursu U!Train. Dodatkowo, jeśli nadal będziesz studentem w 2024 r. i zdecydujesz się na udział w kursie, to za udział w Ideathonie otrzymasz dodatkowe punkty, które dadzą ci szansę na zapewnienie sobie miejsce w U!Train.

Jak dołączyć do Ideathon?

Zgłoś swój udział wypełniając specjalny formularz do piątku 20 Listopada.

Ideathon odbędzie się w dniach 27 listopada-1 grudnia 2023 r. w godzinach 17-19 w formule online.

Dodatkowe informacje: na stronie wydarzenia lub u koordynatorki Unite! ds studenckich - Katarzyny Sławińskiej-Oleszek.