Wrocław wspiera młodych i zdolnych w rozwijaniu pasji i talentów

Data: 04.10.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W kolejnej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego mogą wziąć udział laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i konkursów oraz studenci wyjeżdżający na zagraniczne uczelnie w semestrze letnim.

Studencki Program Stypendialny realizowany jest - z inicjatywy Prezydenta Miasta Wrocławia - przez Wrocławskie Centrum Akademickie, a stypendia finansowane są ze środków Gminy Wrocław.

O stypendium dla laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i konkursów mogą ubiegać się studenci I roku studiów jednolitych magisterskich oraz I stopnia systemu studiów stacjonarnych (uczelni zarówno publicznych jak i niepublicznych), którzy są  laureatami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i konkursów, uprawniających do przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego.

Wysokość stypendium wynosi 1000 zł miesięcznie i można je pobierać przez 9 miesięcy. Termin składania aplikacji upływa 31 października

Więcej informacji tutaj.