Wirtualne kursy językowe i kursy kompetencji z Unite!

Data: 14.02.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

virtual_courses_for_students_unite.png

Studenci uczelni zrzeszonych w sieci Unite! mają dostęp do międzynarodowych kursów językowych i kulturowych online. Dzięki temu mogą poszerzać swoje kompetencje i poznawać nowych przyjaciół.

Coraz częściej różnorodność językowa i kulturowa, rozumiana jako zdolność do skutecznej i właściwej komunikacji oraz skutecznej współpracy z ludźmi z różnych środowisk, jest postrzegana jako kluczowa kompetencja absolwentów. Dzieje się tak dlatego, że wraz z nimi pojawia się możliwość uczenia się nowych rzeczy od innych osób, co pozwala na tworzenie nowych pomysłów.

Dzięki członkostwie PWr w sojuszu Unite! nasi studenci mają dostęp do międzynarodowych kursów online. Te narzędzia do wirtualnej nauki i nauki języków mają pomóc w rozwijaniu kompetencji językowych i kulturowych niezbędnych do prosperowania i czerpania korzyści ze wspólnego życia w zglobalizowanym i zróżnicowanym kulturowo świecie.

Kilka przykładów kursów językowych i kompetencji globalnych oferowanych przez Unite!:

• Kompetencje międzykulturowe według KTH (4,5 ECTS),
  • Megacities – wirtualna międzykulturowa gra symulacyjna TU Darmstadt (3 ECTS),
  • Praca w zespołach wirtualnych: globalne kompetencje dla międzynarodowych profesjonalistów według KTH (2 ECTS),
  • IELTS Writing Tutorial / IELTS Speaking Tutoria na Politechnice w Turynie,
  • Język angielski na studiach akademickich KTH (3 ECTS),
  • Niemiecki jako język obcy – debata i dyskusja TU Darmstadt (3 ECTS).

Wszystkie dostępne kursy można zobaczyć na platformie Metacampus.

Kandydaci powinni potwierdzić na swojej uczelni, czy określony punkt ECTS jest uwzględniany w ich własnym programie studiów.

Kursy językowe będzie można włączać do suplementu, jako dodatkowe osiągnięcie, poza programem studiów. Natomiast kursy kompetencji mogą być zaliczone, jako część programu studiów, po uzyskaniu wcześniejszej zgody prodziekana ds. studenckich.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących wybranych kursów i aplikacji, kontakt do osoby koordynującej można znaleźć na stronie sieci Unite!.