Wirtualna szkoła językowa od Unite!

Data: 01.02.2023

kursy_unite_plaskie.jpg

Czy wiesz, że studiując na PWr możesz jednocześnie uczyć się języka niemieckiego w TU Darmstadt, portugalskiego na Universidade de Lisboa albo rozwijać kompetencje oratorskie z Politecnico Di Torino? A wszystko to dzięki platformie Unite! Metacampus.

Wszystkie dziewięć uczelni należących do sieci Unite! na bieżąco ogłasza tam swoją ofertę wirtualnych kursów językowych, rozwijających kompetencje ogólne czy też komunikacyjne. Większość jest darmowa i pozwala za udział w nich zdobyć punkty ECTS. To świetna okazja, by w przystępny i wygodny sposób rozwijać swoje umiejętności i poszerzać grono znajomych o międzynarodowe kontakty.

Muminki po fińsku

Konrad Karanowski, który studiuje na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, dzięki platformie zaczął uczyć się języka fińskiego. Kurs, w którym uczestniczył, prowadzony był przez lektorki i lektorów z Uniwersytetu im. Alvara Aalto w Espoo i składał się z czterech modułów. Zajęcia były szczególnie przydatne dla tych osób, które zamierzają wyjechać do Finlandii na studia

- Poznałem podstawy języka fińskiego pisanego oraz najprzydatniejsze zwroty i słówka. Na koniec każdego modułu było jedno większe zadanie do wykonania np. pisanie z innymi studentami i odpowiadanie na ich pytania, opisanie swojego dnia na uczelni  czy też obejrzenie jakiegoś fińskiego filmu i opisanie swoich odczuć. Dzięki temu poświęciliśmy z moją dziewczyną cały jeden wieczór na oglądanie Muminków po fińsku, mając wymówkę, że to przecież w ramach zajęć - opowiada Konrad Karanowski.

Sprawdź pełną ofertę dostępnych kursów

Aby poznać szczegóły wybranego kursu wystarczy kliknąć w jego nazwę. Oferta jest na bieżąco aktualizowana.