Weź udział w Wolves Summit 2022

Data: 13.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

wolves_summir_plaskie.jpg

Poszukujesz pracy lub właśnie kończysz studia i chcesz dołączyć do szybko rozwijającego się świata startupów i innowacji? Zapraszamy do udziału w Wolves Summit 2022, największym w Europie Śródkowo-Wschodniej festiwalu startupowym.

Wydarzenie we Wrocławskim Centrum Kongresowym startuje już 24 maja 2022, a na studentów i pracowników uczelni czekają darmowe wejściówki typu "Viewer pass". Bilet ten daje dostęp do oglądania wszystkich scen oraz umożliwia dostęp do systemu umawiania spotkań biznesowych (dodatkowo płatny - 79 zł).

Zarejestruj swój udział

Czy wiecie, że 5% wszystkich startupów na Wolves Summit z okresu 2016-2021 pochodzi z branży Energy & CleanTech, 6% z Manufacturing & Materials, a 11% z HealthCare and Wellbeing? W sumie to prawie 400 firm, które szukają specjalistów z biotechnologii, budownictwa, chemii, medycyny, inżynierii środowiska, górnictwa, energetyki, mechaniki, robotyki, fizyki, matematyki czy zarządzania.

students_summit.jpgOprócz znalezienia pracy, rozmowa ze startupami z tych branż może zainspirować do założenia swojej firmy, a rozmowy z inwestorami pozwolą dowiedzieć się, czy idea własnego startupu jest rzeczywiście nowa i może potencjalnie zdobyć inwestycje.

Żeby zobaczyć najlepsze światowe rozwiązania  w obszarach Smart Home oraz ClimateTech polecamy sloty konkursu pitchingowego (24 maja, godz. 14), oraz slot o tematyce Smart Home (26 maja o godz. 11).

Co zyskasz dzięki Wolves Summit 2022?

• poszerzysz swoją sieć kontaktów biznesowych w świecie startupów i innowacji,
  • rozwiniesz się, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez ekspertów branży,
  • otrzymasz możliwość znalezienia pracy marzeń w startupie albo korporacji,
  • poznasz niesamowitych, otwartych ludzi z całego świata.

Konferencja technologiczna Wolves Summit łączy startupy i inwestorów od 2015 r. W tym czasie, dzięki Wolves Summit, odbyło się aż 37 500 spotkań przedstawicieli startupów z potencjalnymi inwestorami w formacie 1:1. W sumie wszystkie edycje przyciągnęły prawie 26 000 uczestników z 90 krajów, w tym 7 500 startupów, 4 700 CEO i 3 000 inwestorów.

Wsparcie dla startupów w obliczu wojny na Ukrainie

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie wstrząsnęły całym światem. Polska, jako jeden z sąsiadów, oraz inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej natychmiast pospieszyły z pomocą obywatelom uciekającym przed wojną. Firmy, w tym startupy, musiały ewakuować się z ogarniętej konfliktem Ukrainy. Dlatego Michael Chaffe, założyciel Wolves Summit, który spędził kilka lat w Ukrainie, zanim na stałe osiedlił się w Polsce ogłosił, że udział w tegorocznej edycji Wolves Summit 2022 jest bezpłatny dla startupów pochodzących z: Ukrainy, Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Chorwacji, Albanii, Czarnogóry, Serbii, Macedonii Północnej, Bośni i Hercegowiny oraz Kosowa.

Zgłoś udział jako start up

Będzie się działo

W ramach festiwalu technologicznego odbędzie się m.in. Great Pitch Contest, czyli prezentacje stu startupów (wybranych spośród kilku tysięcy) przed panelem ekspertów i inwestorów oraz matchmaking, czyli spotkania 1:1 umożliwiające startupom i przedsiębiorcom nawiązanie relacji biznesowych. Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy przekazywanej przez keynote speakerów i innych ekspertów podczas wykładów i paneli dyskusyjnych.

W tym roku głównymi tematami będą: przyszłość HR, modele pracy, miasta i domy, a także nowe technologie wykorzystywane w grach, edtech i createch. Nie zabraknie również gali networkingowej, która jest stałym elementem każdej edycji Wolves Summit, gdzie w bardziej nieformalnej atmosferze można porozmawiać z przedstawicielami różnych branż, wymienić poglądy, zbudować relacje i zrelaksować się po intensywnym dniu na festiwalu.