Warsztaty „Climate-Neutral and Smart Cities European EU Mission”

Data: 24.04.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

smart_cities_unite_large.png

17 maja na Politechnice w Turynie odbędą się warsztaty poświęcone przyszłym perspektywom, wyzwaniom i możliwościom finansowania europejskiej misji UE dotyczącej neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Unite!Widening

Unite!Widening to rozpoczęty w styczniu 2024 roku projekt uzupełniający w ramach Europejskiego Sojuszu Uniwersytetów Unite!. Jego celem jest zwiększenie widoczności doskonałości naukowej i waloryzacji wiedzy uzyskiwanej na uniwersytetach w krajach rozszerzających się i w całym Unite!, poprzez współpracę dostosowaną do głównych wyzwań społecznych wynikających z misji.

Jednym ze szczegółowych celów projektu Unite!Widening jest wzmocnienie globalnej konkurencyjności i międzynarodowej widoczności uniwersytetów, promowanie polityki Europejskiej Przestrzeni Badawczej i utworzenie masy krytycznej w kluczowych obszarach, takich jak transformacja ekologiczna i obszary misji „Horyzont Europa”.

Misja dotycząca neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast, odgrywa znaczącą rolę w przyczynianiu się do zielonej transformacji. Angażuje władze lokalne, regionalne i krajowe, obywateli i przedsiębiorstwa w utworzenie do 2030 r. 100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast oraz zapewnienie, aby miasta te działały jako centra eksperymentów i innowacji oraz jako przykłady dla wszystkich pozostałych europejskich miast.

Turyn został wybrany jako jedno ze 100 miast uczestniczących w misji miast i w tym kontekście zostaną tam zorganizowane warsztaty „Europejska misja UE dotycząca miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast”.

Zainteresowani udziałem mogę się rejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy. Warsztaty odbędą się na Politechnice w Turynie w piątek 17 maja 2024 r. w godz. 9-13. Program.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: Unite.WIDENING@polito.it