Trwa nabór do III edycji Shessnovation Academy

Data: 13.12.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Do 16 grudnia można aplikować do III edycji Shesnnovation Academy -  pierwszego w Polsce bezpłatnego programu startupowego dla kobiet w STEM.

Jesteś przedsiębiorczą maturzystką, studentką, doktorantką lub absolwentką kierunku ścisłego albo technicznego? Marzysz o przekuciu swoich innowacyjnych pomysłów technologicznych w biznesową rzeczywistość i założeniu start-upu?

Dołącz do III Edycji Shesnnovation Academy!

Shesnnovation Academy to półroczny program startupowy realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Citi Foundation, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga działającej przy Citi Handlowy.

W ciągu 6 miesięcy 35 dziewczyn z pomysłem na startup technologiczny otrzyma m.in.:

• Cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu
  • Indywidualny mentoring z wybitnymi przedstawicielami świata biznesu i nauki
  • Porady ekspertów z branży oraz wsparcie organizacyjne w zakładaniu własnej firmy.

Program zwieńczy konkurs na najlepszy startup.

Więcej informacji o programie na stronie wydarzenia.  Zgłoszenia tylko do 16 grudnia 2021 r.

Zdjęcie ilustracyjne

Średnio co 5 startup w Polsce w strukturach założycielskich posiada naukowca, a co 4 - kobietę. Kobiet naukowców, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej. Czas to zmienić!

Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy ruszyła z Shesnnovation Academy - jedyną w Polsce bezpłatną akademią startupową dla kobiet w STEM. Program jest organizowany wspólnie z Citi Foundation, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga działającej przy Citi Handlowy.

Do programu mogą aplikować wszystkie przedsiębiorcze studentki, doktorantki i absolwentki - głównie kierunków technicznych i ścisłych - których marzeniem jest przekucie swoich pomysłów w biznesową rzeczywistość i zostanie jedną ze znanych polskich startuperek.