Szkolenia z zakresu otwartej nauki i zarządzania danymi badawczymi

Data: 08.03.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Sieć Unite! oraz Uniwersytet Aalto zapraszają na trzeci cykl szkoleń z zakresu otwartej nauki i zarządzania danymi badawczymi. Mogą w nich wziąć udział naukowcy, studenci i pracownicy.

kursy_aalto_unite.pngSzkolenia organizuje Aalto University’s Data Agents, czyli grupa zorientowanych na badania pracowników uczelni, którzy wspierają badaczy i studentów w kwestiach związanych z zarządzaniem danymi badawczymi. W ubiegłym roku akademickim na ich cykle szkoleniowe zarejestrowało się około 2000 osób.

Zajęcia są bezpłatne, a w serii wiosennej znalazły się następujące tematy:

• sztuczna inteligencja i prace badawcze,
  • polityka OER dla szkolnictwa wyższego,
  • eksplorowanie analizy AI danych jakościowych,
  • prywatność w badaniach technologii mowy,
  • archiwizacja danych zebranych od ludzi.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu w Aalto.