Święty Mikołaj odwiedził naszą uczelnię [ZDJĘCIA]

Data: 09.12.2019

Pachnące lasem choinki ozdobione kolorowymi światełkami stanęły już w holu gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej, a w sobotnie przedpołudnie z dziećmi pracowników uczelni tradycyjnie spotkał się święty Mikołaj. Na maluchy i starszaki czekało mnóstwo atrakcji.

mikolajki2019_g.jpgOd rana do Mikołaja ustawiała się kolejka chętnych na pamiątkowe wspólne zdjęcie. Na wszystkich czekały już paczki z prezentami – słodyczami i bonami (pomocnicy Mikołaja – pracownicy Działu Spraw Osobowych PWr – przygotowali blisko 2 tys. podarunków). Najmłodsi odbierający upominki mieli raptem kilka miesięcy – niektórzy przyszli powitać świętego w specjalnych świątecznych przebraniach.

Na dzieci czekały także dodatkowe atrakcje – od dmuchanych ozdób (jak wielka kula ze sztucznym śniegiem), przez stanowiska z materiałami plastycznymi, malowanie buziek i skręcanie zwierzątek z balonów, po najróżniejsze zabawy: tworzenie najdłuższego choinkowego łańcucha, konkursy na wierszyki i piosenki czy wyścigi reniferów. Dzieci mogły też obejrzeć interaktywny spektakl „Dziadek do orzechów”.