Światowy Dzień Rzucania Palenia. 17 listopada zajrzyj do SKS

Data: 08.11.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

rzuc_palenie.jpg

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia na w Strefie Kultury Studenckiej stanie specjalny punkt konsultacyjno-edukacyjny przeznaczony dla studentów oraz pracowników uczelni.

Na miejscu przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu będą:

• dokonywać pomiarów CO (tlenku węgla) w wydychanym powietrzu,
  • omawiać zagrożenia związane z e-papierosami,
  • udzielać porad dotyczących szkodliwości palenia tytoniu,
  • przeprowadzać ćwiczenia przy użyciu alkogogli i narkogogli w celu uświadomienia jaki wpływ ma alkohol i narkotyki na organizm człowieka,
  • udzielać porad prozdrowotnych ze wskazaniem czynników mających wpływ na zachowanie zdrowia.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.

W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji powstał jednak w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy osób podjęło próbę wstrzymania się od palenia przez jedną dobę, … i Udało się!

Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

Chcesz rzucić palenie? Nie zwlekaj, zajrzyj tutaj i zrób to od razu!