#STYPENDIASANTANDER – rozwijaj się z Santander Universidades

Data: 10.12.2020

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Santander Universidades oferuje studentom PWr wsparcie finansowe w postaci stypendiów rozwojowych. Nabór odbywa się na platformie Santander Grants i będzie trwał do 5 stycznia 2021 r.

grafika_santander.png

Nagrodzeni zostają nie tylko studenci zdobywający najlepsze wyniki w nauce, ale też ci, którzy mają na swoim koncie osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz działania na rzecz uczelni i poza nią. Więcej informacji o naborze na stronie.

Trwają też nabory na międzynarodowe programy rozwojowe, które umożliwiają rozwijanie kluczowych kompetencji i otrzymanie wartościowych certyfikatów, które są istotne dla pracodawców:

Aby aplikować o stypendium wystarczy:

Programy stypendialne dla studentów Politechniki Wrocławskiej odbywały się na uczelni już kilkakrotnie. Niezmiennie cieszą się zainteresowaniem studentów, którzy przeznaczają otrzymane środki na rozwój osobisty. Jednym z laureatów poprzednich edycji jest Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego, który poleca korzystanie z szans rozwoju, jakie daje Santander Universidades na uczelniach.

– O naborze dowiedziałem się z Facebooka Samorządu Studenckiego PWr. Uznałem, że jest to świetna okazja i od razu wypełniłem internetowo wniosek o stypendium. W ubiegłym roku przebywałem w Akwizgranie (Niemcy) w ramach podwójnego dyplomu. Taki pobyt generuje znaczące koszty, a stypendium pozwala w pewnym stopniu je zredukować – mówi Łukasz Pocheć.

Stypendia spotykają się z pozytywnym odbiorem studentów, którzy poza oczywistą korzyścią finansową, dostrzegają także łatwość procesu aplikacji za pomocą platformy Santander Grants. Warto spróbować swoich sił – aplikacja nie zajmuje wiele czasu, a otrzymanie prestiżowego stypendium to osiągnięcie doceniane przez rynek pracy.

– Proces aplikacji jest bardzo przyjemny. Interfejs intuicyjnie prowadzi użytkownika przez kolejne sekcje. To dosłownie kilka minut, a może wnieść znaczące korzyści, jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie – wspomina składanie aplikacji Łukasz Pocheć. –  Gdy otrzymałem stypendium rozpoczynała się pandemia. Nauka została przeniesiona do trybu zdalnego, co warunkowało konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu i to właśnie na sprzęt przeznaczyłem środki – dodaje.

Stypendia Santander mogą zostać wydane na dowolne cele związane z edukacją, nauką i rozwojem. Studenci zwykle wybierają kursy, szkolenia lub przeznaczają środki na zakup sprzętu, niezbędnego do nauki.

– Bycie ambitnym studentem to pożądana cecha, która jednak niesie za sobą koszty, nie zawsze odpowiednie dla studenckiej kieszeni. Warto więc korzystać z szans i wsparcia, które oferują uczelnia i jej partnerzy. Studia to najlepszy czas na rozwój, a sposobów na mądre inwestycje, sprzyjające rozwojowi nie brakuje – dodaje Monika Bejma-Giglewicz, menadżer placówki relacyjnej Santander Universidades.

Na platformie Santander Universidades czeka wiele programów zarówno lokalnych, jak i globalnych, na które warto aplikować.