Rekrutacja do programu stażowego TFLF

Data: 09.02.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

tflfpromo_pl.png

Rozpoczęła się rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla polskich studentów – Transatlantic Future Leaders Forum. Na najzdolniejszych czekają staże w Kongresie USA i Parlamencie Brytyjskim.

Dzięki udziale w programie polscy studeAnci mają szansę odbyć praktyki w biurach parlamentarnych w USA i Wielkiej Brytanii, a także poznać najważniejszych polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz świata biznesu na dwóch kontynentach.

Celem programu jest rozwój młodych polskich liderów, którzy rozumieją znaczenie stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, a także w ramach struktur Unii Europejskiej oraz NATO. Od 2014 roku już staże odbyło ponad czterdziestu studentów i studentek reprezentujących najrozmaitsze kierunki na polskich i zagranicznych uczelniach.

Program stażowy w Parlamencie Brytyjskim potrwa od początku czerwca do końca lipca, a ten w USA od połowy sierpnia do października 2022 r.

Mogą w nim wziąć udział studenci z polskim obywatelstwem, którzy nie ukończyli 26 roku życia (data urodzenia po 1.01.1996 r.) Kandydaci powinni mieć bardzo dobre wyniki w nauce i biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie. Nie ma znaczenia kierunek studiów ani kraj zamieszkania. Największe szanse będą miały osoby ciekawe świata i zaangażowane społecznie.

webinarium_-_zaproszenie.jpg

W czwartek, 17 lutego, o godz. 19.00 odbędzie się specjalny webinar, na którym będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci opowiedzą o tym jak napisać wyróżniającą się aplikację, a przedstawiciele zarządu TFLF odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przebiegiem stażu i składaniem aplikacji konkursowej.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku.

Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 marca 2022r.

Staż jest finansowany dzięki wsparciu Partnerów TFLF – Ambasady USA w Polsce, Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce czy Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Więcej informacji mozna znaleźć na stronie programu