Misję, wizję i wartości naszej uczelni zawarliśmy w dokumencie „Strategia Politechniki Wrocławskiej 2023-2030”. Określa on docelowy model PWr, jako europejskiego wielodziedzinowego uniwersytetu technicznego.
Re_Mind – Kongres i Festiwal Psychologiczny

Od 22 do 24 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia potrwa Re_Mind – Kongres i Festiwal Psychologiczny, największe tego typu wydarzenie w Polsce. Politechnika Wrocławska jest jego partnerem.
Re_mind to największe i jedno z najważniejszych wydarzeń psychologicznych w kraju, łączące naukę, praktykę i doświadczenie. Ma być odpowiedzią na rosnącą obecność mitów i pseudopsychologii w przestrzeni publicznej. Przewidywany jest w nim udział ponad 200 prelegentów i 14 ścieżek tematycznych.
Jego celem jest porządkowanie wiedzy opartej na badaniach i dostarczanie narzędzi, które można wykorzystać w praktyce – na studiach, w pracy i w codziennym życiu. Ma być przestrzenią dialogu, wymiany myśli i realnej zmiany.
Ważne dla organizatorów jest też wyjście poza akademickie mury i pokazanie wielu grupom odbiorców, że psychologia to nie tylko nauka o człowieku, lecz także realne narzędzie rozumienia i projektowania zmian społecznych.
W wydarzeniu jako paneliści bądź prelegenci wezmą udział przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej: prof. Przemysław Kazienko i dr hab. inż. Tomasz Kajdanowicz, prof. uczelni – obaj z Katedry Sztucznej Inteligencji na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji – oraz dr hab. Agnieszka Tubis, prof. uczelni z Katedra Eksploatacji Systemów Technicznych na Wydziale Mechanicznym.
Przez trzy dni Wrocław będzie miejscem debat, warsztatów i spotkań, które pokazują, jak psychologia realnie wpływa na nasze życie, relacje i decyzje. Wśród gości specjalnych pojawią się m.in. Olga Tokarczuk, będąca nie tylko pisarką, ale też psycholożką, i Robert Cialdinii, słynny profesor w dziedzinie psychologii i marketingu.
Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS.
Szczegóły na stronie wydarzenia.
