Quant Scholarship Program – rozwijaj kompetencje w bankowości inwestycyjnej

Data: 13.10.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

credit_plaskie.jpg

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Quant Scholarship Program. Dedykowany jest on studentom o profilach matematyczno-informatycznych, zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w świecie bankowości inwestycyjnej.

Program powstał we współpracy PWr i firmy Credit Suisse i ma na celu pokazanie jak zaawansowana matematyka oraz najnowsze technologie informatyczne kształtują świat finansowy oraz w jaki sposób teoretyczna wiedza zdobywana podczas studiów może być aplikowana do rozwiązywania rzeczywistych problemów finansowych.

26 października o godz. 16 zapraszamy na wykład inauguracyjny online. Szczegóły tutaj

credit_pion.jpg

Dla uczestników przewidziano:

• 10 nagród (5000 PLN netto) - dla osób, które zakwalifikują się i zrealizują wymagania programu.
  • 9 otwartych wykładów z zakresu programowania funkcyjnego i modelowania produktów pochodnych.
  • Opiekę doświadczonych praktyków (Quantów CS).
  • Nakreślenie potencjalnej ścieżki kariery mogącej prowadzić do zatrudnienia.

Kto może przystąpić?

Preferowane są osoby studiujące na kierunkach inżynierskich związanych z matematyką, informatyką, fizyką.

Kandydat powinien rozumieć bardziej zaawansowane problemy matematyczne z zakresu: statystyki, prawdopodobieństwa, równań różniczkowych, stochastyki. Umieć programować oraz mieć doświadczenie akademickie (w kolejności: studenci studiów doktorskich, magisterskich oraz drugiego i trzeciego roku licencjackich).

Etapy rekrutacji do programu:

1. 3 listopada 2022 r. - ostatni dzień na przesłanie formularza rekrutacyjnego wraz z CV. Mile widziane pisemne rekomendacje wykładowców. Należy też przygotować potwierdzenia średniej ocen z poprzedniego roku akademickiego.
  2. 7-8 listopada - test on-line (platforma e-learningowa) -  link do testu zostanie przesłany mailem.
  3. 14-18 listopada - rozmowa wstępna (on-line Zoom) Po ustaleniu terminów linki zostaną przesłane do studentów.

Warunki w stosunku do zakwalifikowanych studentów do otrzymania nagrody:

• Udział w minimum 80% wykładów.
  • Rozwiązywanie i prezentacja zadań domowych/projektów.
  • Aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zaznajamianie się z zadaną literaturą na kolejne spotkanie.