Program Stypendialny dla Dziewczyn w STEM

Data: 05.08.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

microsoftteams-image.png

Zdałaś maturę i w październiku zaczynasz studia na Politechnice Wrocławskiej? Jeśli tak, to Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma AlphaLab Capital zapraszają do udziału w nowym programie stypendialno-mentoringowym dla dziewczyn – STEM AlphaLab – Perspektywy.

To kolejna prokobieca akcja organizowana przez fundację, która ma zwiększać udział kobiet na studiach i w nauce w obszarze STEM, a dalej – w sektorze nowych technologii. Program rusza w październiku i skierowany jest do obecnych maturzystek rozpoczynających studia w roku akademickim 2022/2023 w obszarze STEM (czyli w naukach ścisłych, dyscyplinach inżynierskich i matematyce).

Składa się on z dwóch elementów:

• dwuletniego stypendium (30 000 zł na okres X 2022 – VI 2024) oraz bezpłatnego cyklu szkoleń online.
  • dodatkowo dla 20 beneficjentek programu przewidziano bezpłatny udział w prestiżowym Women in Tech Camp 2022 (inspiracyjny obóz dla najzdolniejszych studentek) oraz w Perspektywy Women in Tech Summit 2023 (największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach).

Więcej informacji na stronie.