Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna

Data: 10.09.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W trudnych sytuacjach studenci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej mogą liczyć na pomoc zatrudnionych w uczelni psychologów i psychoterapeutów. Na spotkania można umawiać się cały czas, także we wrześniu. Specjaliści zawsze są gotowi uważnie wysłuchać każdego zainteresowanego i doradzić, jak znaleźć wyjście z „dołka”.

Rejestracja do psychologa prowadzona jest na stronie.

Z Poradni Psychologicznej dla Studentów Politechniki Wrocławskiej skorzystać mogą wszyscy studenci i doktoranci naszej uczelni. Nie ma ograniczeń w tematyce, z jaką można się kontaktować z psychologiem. Wszystko, co nurtuje, martwi, utrudnia codzienne funkcjonowanie może być powodem do nawiązania kontaktu. Porady oraz prowadzone konsultacje są bezpłatne.

Spotkanie konsultacyjne trwa 45 minut i daje możliwość wspólnego przyjrzenia się kłopotom, które sprowadzają studenta/doktoranta oraz zastanowienia się jak można danej osobie pomóc. Umówienie na spotkanie odbywa się przez poprzez aplikację (po zalogowaniu się przez SSO, loginem i hasłem studenckim).

Więcej informacji na stronie.

W ramach projektu „Politechnika Nowych Szans” uruchomione zostało także Centrum Konsultacji Psychologicznych i Mediacji. Udziela ono wsparcia w ramach wspólnego projektu Politechniki Wrocławskiej oraz „Twoich Nowych Możliwości” - Stowarzyszenia na Rzecz Równego Dostępu do Kształcenia.

Centrum oferuje wsparcie m.in. w zakresie problemów z adaptacją w nowym miejscu, rozwiązywania konfliktów w relacjach, wyznaczania celów rozwoju, kryzysów zdrowia psychicznego, problemów z poczuciem własnej wartości, spadkiem motywacji bądź zmiennym nastrojem oraz przełamywania barier językowych i kulturowych.

Więcej informacji na stronie