Odwiedziliśmy groby zmarłych profesorów

Data: 16.11.2019

Kolejny raz studenci i pracownicy uczelni odwiedzili groby profesorów Politechniki Wrocławskiej. W trakcie dwudniowej akcji znicze i wiązanki trafiły na ponad 300 mogił we Wrocławiu oraz Oławie.

groby_prof_pwr_2019.jpgTradycyjna akcja została przeprowadzona przed dniem Wszystkich Świętych przy współudziale Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Wrocławskiej. W sumie nasi studenci i pracownicy dotarli do ponad 300 mogił profesorów uczelni, w tym także tych, którzy do Wrocławia trafili ze Lwowa.

W czasie trwania akcji (29 i 30 października) wolontariusze zapalali na mogiłach symboliczne lampki, ustawiali specjalnie przygotowane stroiki – oraz, jeśli była taka potrzeba, również sprzątali groby.

W pobliżu czterech największych cmentarzy (Grabiszyńskiego, Osobowickiego, św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida i  św. Rodziny przy ul. Smętnej) zostały zlokalizowane bazy, w których członkowie NZS rozdawali wolontariuszom zakupione wcześniej znicze i stroiki.

Groby zasłużonych dla uczelni profesorów udało się odnaleźć dzięki wsparciu dr. Marka Buraka, dyrektora Muzeum Politechniki Wrocławskiej.