Nasi studenci i studentki na podium olimpiady językowej

Data: 28.04.2023

sjo_studenci.jpg

Świetnie spisała się reprezentacja PWr podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Uczelni Technicznych. Dwie osoby z naszej uczelni znalazły się na podium, a kolejne dwie również zajęły miejsca w ścisłej czołówce.

XXIV edycja Olimpiady Języka Angielskiego Uczelni Technicznych zorganizowana została przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej w niedzielę, 23 kwietnia. W ogólnopolskim wydarzeniu wzięły udział reprezentacje największych krajowych uczelni.

Eliminacje do zawodów finałowych odbyły się w Studium Języków Obcych PWr 13 stycznia. Wystartowały w nich łącznie 33 osoby, najlepsza dziewiątka zakwalifikowała się do drugiego etapu, który przeprowadzono w Poznaniu.

W finale wystartowało ostatecznie dziesięć osób, a Politechnikę Wrocławską reprezentowała czwórka studentów i studentek. Najlepiej spisał się Olaf Sujata (Wydział Informatyki i Telekomunikacji), który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium przypadło Marcie Ostrowskiej (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), natomiast Natalia Czyżyk (Wydział Zarządzania) zajęła czwartą, a Anton Tustanowski (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) siódmą lokatę.

Finałowa rywalizacja została przeprowadzona w formie debaty oksfordzkiej, która była poświęcona tematyce popularnonaukowej i naukowej.