Nabór wniosków na stypendia dla doktorantów w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego

Data: 03.08.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Do 15 września doktoranci z wrocławskich uczelni mogą aplikować o stypendium im. Mariana Suskiego (w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych) i o stypendium im. Alfreda Jahna (w zakresie nauk o Ziemi i środowisku).

O stypendia mogą ubiegać się doktoranci, którzy studiują we Wrocławiu na studiach III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych lub placówkach naukowych, prowadzący studia doktoranckie we Wrocławiu, którzy mają wybitne osiągnięcia w dziedzinach ważnych dla rozwoju naszego miasta.

8 czerwca, podczas sesji Rady Miejskiej, została przyjęta uchwała, zgodnie z którą, do Studenckiego Programu Stypendialnego, zostają wprowadzone dwie nowe kategorie stypendiów dla doktorantów: stypendium im. Mariana Suskiego, w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych oraz stypendium im. Alfreda Jahna, w zakresie nauk o Ziemi i środowisku.

Aplikować o te stypendia można do 15 września tylko za pośrednictwem aplikacji na stronie

Więcej informacji o Studenckim Programie Stypendialnym oraz dokumenty do pobrania.

Studencki Program Stypendialny jest realizowany z inicjatywy prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przez Wrocławskie Centrum Akademickie, a stypendia finansowane są ze środków Gminy Wrocław.