Nabór wniosków do IV edycji programu miejskiego FAST

Data: 28.01.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Plakat programu FAST

Wrocławskie Centrum Akademickie zaprasza studentów i doktorantów działających w kołach naukowych i organizacjach studenckich do udziału w miejskim programie Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST).

Program został zainicjowany przez prezydenta Wrocławia, a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, zaangażowania w rozwój badań naukowych, innowacyjności i kreatywności studenckiej.

Na realizację własnych pomysłów i projektów naukowych można otrzymać dofinansowanie na poziomie 5 tys. zł, a w szczególnych wypadkach kwota ta może być nawet większa.

Projekty specjalne

W tym roku komisja konkursowa wyróżni dodatkowo projekty specjalne – tym razem aż w dwóch kategoriach:

• Z racji ustanowienia roku 2022 Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności na szczególną uwagę mogą liczyć projekty poświęcone tematyce samotności i osamotnienia.
  • Specjalny grant może przypaść również projektowi inspirowanemu postacią Edyty Stein - świętej, filozofki, patronki Europy. W ten sposób miasto chce zwrócić uwagę na fakt, iż bieżący rok będzie poświęcony tej niezwykłej wrocławiance, w związku z 130. rocznicą urodzin i 80. rocznicą jej śmierci.

Projekty poruszające te zagadnienia będą miały szansę na uzyskanie dofinansowania w łącznej wysokości 30 000 zł.

UWAGA - Termin zgłaszania dokumentów do Urzędu Miejskiego to 10 marca 2022 r,, ale uprzednio wszystkie wnioski z PWr muszą zostać zaakceptowane wewnętrznie na uczelni. Dlatego termin zgłoszeniowym u nas jest 25 lutego 2022 r.

WIęcej informacji i szczegółowa procedura na stronie Działu Studenckiego.