Kursy NatureMasterclasses teraz także dla studentów. Skorzystaj!

Data: 17.05.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Logotyp platformy

Na początku roku pracownicy i doktoranci Politechniki Wrocławskiej otrzymali darmowy dostęp do platformy szkoleniowej Nature Masterclasses. Teraz do tego grona dołączyli także nasi studenci. Licencja obejmuje 10 praktycznych i interaktywnych kursów wspomagających karierę i rozwój różnych umiejętności przydatnych w pracy badacza.

Kursy znajdujące się na platformie Nature Masterclasses są niezwykle przydatne zarówno dla doświadczonych pracowników, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności oraz być na bieżąco ze wszystkimi nowikami w świecie naukowym, jak i dla tych dopiero zaczynających swoją przygodę z badaniami i publikacjami.

Warsztaty mają różną długość (od trzech do nawet jedenastu godzin) i są podzielone na krótkie, trwające od 5 do 15 minut moduły. Prowadzą je wybitni naukowcy i redaktorzy czasopism wydawnictwa Springer Nature. Składają się zarówno z filmów, tekstów, materiałów wizualnych, jak i testów pomagających w zweryfikowaniu i utrwaleniu wiedzy.

Dlaczego warto skorzystać? Sprawdź co o kursach sądzą nasi studenci i pracownicy

W ofercie znajdują się kursy:

• pisania publikacji naukowych (Scientific Writing and Publishing),
  • efektywnej współpracy w badaniach (Effective Collaboration in Research),
  • zarządzania danymi badawczymi w celu odblokowania ich pełnego potencjału (Managing Research Data to Unlock its Full Potential),
  • narzędzi narracyjnych dla badaczy (Narrative Tools for Researchers),
  • przebiegu procesu recenzowania (Focus On Peer Review),
  • przekonującego pisania grantów (Persuasive Grant Writing),
  • sieci dla naukowców (Networking for Researchers),
  • zaawansowanych prezentacji naukowych (Advancing Your Scientific Presentations),
  • analizy danych: ich planowania i przygotowywania (Data Analysis: Planning and Preparing),
  • analizy danych: prowadzenia i rozwiązywania problemów (Data Analysis: Conducting and Troubleshooting).

Dostęp do kursów jest możliwy po zarejestrowaniu się swoim adresem mailowym z domeny pwr.edu.pl lub student.pwr.edu.pl na stronie masterclasses.nature.com.

Subskrypcja została zakupiona dzięki inicjatywie Academii Iuvenum i jest ważna do końca stycznia 2023 r.

Instrukcja logowania w języku angielskim

Opisy oferowanych kursów w języku angielskim