IV edycja projektu Ulisses! Zadbaj o rozwój oceanów

Data: 30.11.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

ulises.jpgUwaga studenci i studentki - trwa nabór do interdyscyplinarnego projektu badawczego, w którym zajmiecie się rozwiązaniem ważnego wyzwania związanego ze zrównoważonym rozwojem oceanów. Zgłoszenia tylko do 15 grudnia.

ULISSES (University of Lisbon Interdisciplinary Studies on Sustainable Environment and Seas) to projekt Uniwersytetu w Lizbonie, który zapewnia studentkom i studentom z dziewięciu europejskich uczelni zrzeszonych w sieci Unite!, głęboką wiedzę na temat problemów związanych z oceanami. Zajmą się tym wspólnie, tworząc jeden interdyscyplinarny i międzynarodowy zespół.

Projekt skierowany jest do osób chcących dołączyć do multidyscyplinarnego zespołu, który w czasie kilku tygodni będzie miał za zadanie zaprezentować rozwiązania dotyczące  zrównoważonego wykorzystywania oceanów, zaś jego ukończenie wiąże się z uzyskaniem punktów ECTS.

Dlaczego warto dołączyć do ULISSES?

Powody są conajmniej cztery:

1. Będziesz pracować nad fascynującym projektem w ramach międzynarodowego i interdyscyplinarnego zespołu wspieranego przez asystentów naukowych i specjalistów w każdej dyscyplinie.
  2. Nawiążesz kontakty i będziesz współpracować ze studentami z innych uczelni i innych krajów.
  3. Pogłębisz swoją wiedzę na temat oceanu i jego znaczenia dla zrównoważonego rozwoju naszej planety.
  4. Poznasz przyszłe perspektywy edukacyjne i zawodowe.

Dodatkowo za ukończenie kursu otrzymasz 6 punktów ECTS.

W ułożenie programu nauczania zaangażowane są trzy uczelnie należące do sieci Unite!: Uniwersytet w Lizbonie, Universitat Politècnica de Catalunya oraz Technische Universität Darmstadt.

Praktyczne informacje

• Sesje informacyjne – 4 i 11 grudnia 2023 r.
  • Zgłoszenia można składać do 15 grudnia 2023 r.
  • Faza przygotowawcza od 29 stycznia do 5 kwietnia  2024 r.(e-learning, połączona z zajęciami)
  • Projekt zespołowy od 8 lipca do 26 lipca 2024 r. (w Lizbonie)
  • Prezentacja końcowa 26 lipca (w Lizbonie)

Udział w projekcie jest bezpłatny. Dodatkowo, program obejmuje mobilność w ramach programu Erasmus+. Oznacza to, że studenci z UE i innych krajów partnerskich programu Erasmus+, mogą ubiegać się o stypendia na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania w swojej instytucji macierzystej.

Dodatkowe informację można znaleźć na stronie projektu lub wysłając wiadomość na adres info@ulisses.ulisboa.pt.