Granty na badania dla doktorantów. Od sieci Unite!

Data: 30.11.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Do 31 grudnia 2023 r. trwa nabór na stypendia doktoranckie w ramach umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Lizbonie a Foundation for Science and Technology (FCT).

Uniwersytet Lizboński (ULisboa) we współpracy z FTC oraz przy wsparciu konsorcjum Unite! przyzna łącznie dziewięć stypendiów doktoranckich. Priorytetowo traktowane będą badania dotyczące obszarów kluczowych dla sieci Unite!, przy czym organizatorzy nie wykluczają możliwości wybrania prac niezwiązanych z nimi bezpośrednio.

Obszary priorytetowe:

• Konwersja i magazynowanie energii (fotowoltaika, wiatr, baterie i wodór).
  • Sztuczna inteligencja.
  • Przemysł 4.0.

Wyróżnione grantem prace badawcze powinny promować współpracę instytucjonalną, czyli powinny być prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Lizbońskim oraz inną uczelnią partnerską zrzeszoną w konsorcjum Unite!.

Dotacje zostaną sfinansowane przez Fundação para a Ciência e Tecnologia (FCT) w ramach protokołu FCT-UNITE.

Wszystkie procedury aplikacyjne, w tym składanie wniosków, ocena, ogłaszanie wyników, przesłuchania wstępne, odwołania  odbywać się będą online.

Szczegóły na stronie Unite!