Dostęp do narzędzia Writefull

Data: 25.06.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dział Informatyzacji informuje, że w ramach podpisanej umowy, pracownicy oraz studenci PWr uzyskali dostęp do narzędzia Writefull.

Writefull to narzędzie zaprojektowane dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni, służące do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i „uczy się” na podstawie milionów artykułów z czasopism naukowych.

Narzędzie oferuje kilka komponentów:

• Writefull for Word Writefull for Overleaf to wtyczki do edytorów tekstu. Umożliwiają, w trakcie pracy nad tekstem, poprawę gramatyki, interpunkcji, ortografii i stylistyki oraz dodatkowo sugerują słownictwo adekwatne dla danej dyscypliny,
  • Writefull Revise to usługa on-line umożliwiająca analizę już przygotowanych tekstów,
  • Writefull Cite to usługa on-line oparta na sztucznej inteligencji, która rozpoznaje potencjalne cytowanie i konieczność uzupełnienia bibliografii.

Więcej informacji na temat narzędzia i sposobu korzystania z niego na stronie Działu Informatyzacji.