Czas na staż – trwa nabór do płatnego programu stażowego

Data: 09.03.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zdjęcie ilustracyjne

Ruszyła rekrutacja do ostatniej w tym roku edycji płatnego programu stażowego w ramach projektu „Zintegrowany Program Politechniki Wrocławskiej”. Mogą w niej wziąć udział studenci z trzech wydziałów: Chemicznego, Zarządzania i Mechanicznego.

Zintegrowany Program Rozwoju PWr rozpoczął się 1 października 2018 r. i potrwa do 30 września 2022 r. Uczelnia dostała na jego realizację blisko 40 mln zł. z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Program przewiduje wsparcie dla kadry zarządzającej i administracji oraz dla studentów.

Ostatni w tym roku nabór do programu stażowego obejmuje studentów trzech wydziałów Politechniki Wrocławskiej. Swoje staże będą realizować w firmach, których profil działalności odpowiada zakresowi kształcenia na danym kierunku studiów. Dotychczasowi uczestnicy podkreślają, że staże dają im możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w wiodących firmach danej branży oraz wykorzystania  w praktyce wiedzy nabytej podczas studiów.

Sprawdź oferty stażowe

Zdjęcie ilustracyjneNa Wydziale Chemicznym można skorzystać z ofert trzymiesięcznego stażu (120 godzin w miesiącu) w okresie 1.07-30.09.22. Oferta skierowana jest do studentów III roku z następujących kierunków studiów I stopnia:

• biotechnologia,
  • chemia i analityka przemysłowa,
  • inżynieria chemiczna i procesowa,
  • technologia chemiczna,
  • chemia i inżynieria materiałów.

Na Wydziale Zarządzania oferta obejmuje dwumiesięczny staż (156 godzin w miesiącu) w okresie 1.07-31.08. lub 1.08-30.09.22. Mogą z niej skorzystać studenci I stopnia z kierunków:

• zarządzanie (II rok),
  • inżynieria zarządzania (III rok).

Na Wydziale Mechanicznym dostępne są dwumiesięczne staże (120 godzin w miesiącu) w okresie 1.07-31.08. lub 1.08-30.09.22. Mogą z nich skorzystać studenci I stopnia z kierunków:

• zarządzanie i inżynieria produkcji (II rok),
  • mechanika i budowa maszyn (III rok).

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu:

Wszystkie informacje o ofertach można znaleźć na stronie projektu. Należy wejść na ogłoszenie o stażu, wybierając w kategorii swój wydział i zapoznać się ze szczegółami ofert oraz harmonogramem wszystkich etapów rekrutacji.