Zostań w domu i ćwicz z PWr

Trwa akcja Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr „Ćwicz w domu z PWr”. Trenerzy zachęcają studentów i pracowników do aktywności fizycznej w warunkach domowych. Podają przykłady konkretnych treningów.

cwiczzpwr.jpgCodziennie na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego publikowany jest zestaw różnorodnych ćwiczeń. – W ten sposób chcemy zachęcić studentów i pracowników Politechniki do dbania o sprawność fizyczną, bo to z pewnością pomoże nam przetrwać ten trudny czas izolacji – mówi Robert Jarosz, dyrektor SWFiS PWr.

>>Ćwicz w domu z PWr

Trening wprowadzający przygotowała Elżbieta Skrzypek, studentka Wydziału Chemicznego, która jest zawodniczką sekcji aerobiku sportowego. Z kolei Jakub Osóbka, przez AKS PWr, zaprezentował, jak prawidłowo się rozgrzewać przed ćwiczeniami i jak rozluźnić mięśnie po treningu.

– Pamiętajcie, w swoim ciele będziecie przebywać do końca życia, warto się o nie zatroszczyć już dziś, żeby nie martwić się później – uważa trener. Dodaje też, że aby przetrwać trudności związane z czasowym zamknięciem w domu, należy zadbać o dobry nastrój.

– A nic tak nie wpływa na nasze dobre samopoczucie jak ruch! To właśnie wysiłek fizyczny odpowiada za to, że nasz mózg wytwarza hormony szczęści, czyli endorfiny. One uśmierzają efekt „cierpienia”, a potem poprawiają nastrój i dają poczucie szczęścia. Nie wierzcie mi na słowo, najlepiej sami się przekonajcie, czy to prawda – mówi Jakub Osóbka.

Trenerzy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr zachęcają do regularnych ćwiczeń – rano, w przerwie między kolejnymi wykładami i zajęciami online czy oglądaniem seriali. – Warto rozruszać mięśnie, zadbać o kręgosłup i spalanie tkanki tłuszczowej. Po skończonej kwarantannie dużo łatwiej będzie wrócić do uprawiania sportu w ramach sekcji czy zajęć wuefu – uważają sportowcy z PWr.

newsletter-promo.png

Szczegóły na stronie internetowej Studium i profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego.

Zostań w domu i ćwicz z PWr!

ISZ