Zapraszamy na PWr – rekrutacja wystartowała!

Data: 01.06.2024 Kategoria: rekrutacja

kampania_pwr_2024_linkedin1200x628.jpg

1 czerwca rozpoczęła się letnia rekrutacja na studia na Politechnice Wrocławskiej. Przygotowaliśmy w sumie prawie 8 000 miejsc na 71 kierunkach, w tym aż 14 prowadzonych po angielsku. Na kandydatów i kandydatki czekają też cztery nowości.

Dołącz do nas już teraz!

– Na I stopniu studiów mamy 59 kierunków, w tym pięć po angielsku, a łączna liczba miejsc to 6 700 – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – Nowością w naszej ofercie jest logistyka przemysłowa. To interdyscyplinarny kierunek, który powstał w ramach współpracy między wydziałami: Mechanicznym i Zarządzania.

Dodatkowo na I stopniu studiów czeka także 437 miejsc na kierunkach prowadzonych niestacjonarnie. Mamy też coś dla osób zainteresowanych studiami II stopnia. – Tutaj przygotowaliśmy 22 kierunki, w tym dziesięć wyłącznie po angielsku i 665 miejsc na studiach stacjonarnych oraz dodatkowe 100 na niestacjonarnych – mówi Anetta Stypułkowska. – Szczególnie polecamy trzy nowe kierunki Wydziału Chemicznego,

Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 12 lipca do godz. 16. Wyniki ogłosimy 16 lipca.

– Warto pamiętać, że trochę wcześniej, bo 20 czerwca, zakończymy przyjmowanie zgłoszeń na kierunek architektura – wyjaśnia Anetta Stypułkowska. – 27 i 28 czerwca przeprowadzimy egzamin z rysunku, który w tym roku ponownie – po kilkuletniej przerwie – przeprowadzimy w trybie stacjonarnym.

Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 24 lipca, a wyniki podamy 29 lipca.

Drugi nabór na studia I stopnia wystartuje 24 lipca, a trzecia i ostatnia rekrutacja ruszy 9 września.

Nowości, nowości

Rozszerzyliśmy naszą ofertę studiów na rok akademicki 2024/25 o cztery nowe kierunki. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy logistykę przemysłową.

– To studia dla osób zainteresowanych projektowaniem i zarządzaniem nowoczesnymi systemami logistycznymi, zwłaszcza obsługującymi przepływy towarowe w globalnych łańcuchach dostaw – wyjaśnia Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr.

Ten interdyscyplinarny kierunek powstał w wyniku współpracy Wydziału Mechanicznego z Wydziałem Zarządzania PWr. – Dzięki temu zapewniamy studentom zdobycie zarówno kwalifikacji stricte technicznych, jak i kompetencji menedżerskich, które są coraz bardziej poszukiwane wśród specjalistów Przemysłu 4.0.

Z kolei na studiach magisterskich nowości wprowadza Wydział Chemiczny. Są to trzy kierunki prowadzone w języku angielskim: Advanced Nano and Biomaterials MONABIPHOT, Biosciences oraz Chemical Engineering and Technology.

W rekrutacji na rok akademicki 2023/24 największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarski (27 osób na miejsce), na drugim miejscu była matematyka i analiza danych (9,5), a na trzecim informatyka stosowana (8,7).

Pełną listę kierunków oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie rekrutacyjnej