Wybory Rektora 2024: zebranie konsultacyjne Kolegium Elektorów

Data: 05.04.2024 Kategoria: wybory2024, życie uczelni

miniatura_wybory_plaskie.jpg

W czwartek, 4 kwietnia, przeprowadzono zebranie konsultacyjne Kolegium Elektorów. Przewodniczącym Kolegium został prof. Andrzej Ożyhar, a w trakcie spotkania przedstawiono również listę kandydatów na Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Przewodniczącym Kolegium Elektorów został prof. Andrzej Ożyhar, na jego zastępczynię wybrano prof. Joannę Rymaszewską, a na sekretarza inż. Bartosza Wiszniowskiego. Natomiast w skład komisji skrutacyjnej weszli: dr hab. inż. Grzegorz Soboń, prof. uczelni, dr inż. Magdalena Malik, mgr inż. Ewa Leśna, mgr inż. arch. Magdalena Grzegorzewska oraz Piotr Kwak.

W trakcie zebrania prof. Romuald Lenczewski, przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej przedstawił także elektorom listę kandydatów na Rektora Politechniki Wrocławskiej.

O wybór na kadencję 2024-2028 ubiegają się trzy osoby (w kolejności alfabetycznej):

• prof. dr hab. inż. Wojciech Bartkowiak,
  • prof. dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska,
  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs.

Kolejne etapy prowadzące do wyboru Rektora przedstawiają się następująco:

• drugie posiedzenie (informacyjne) Kolegium Elektorów, w tym przedstawienie programów wyborczych oraz debata z udziałem kandydatów na Rektora – 18 kwietnia,
  • posiedzenie Kolegium Elektorów w celu wyboru Rektora – 25 kwietnia (26 kwietnia).