Welcome Centre na PWr już działa!

Welcome Centre

Na terenie Kampusu na Grobli otworzyliśmy Welcome Centre. To miejsce dla każdego studenta, pracownika czy gościa, który przyjeżdża na naszą uczelnię z zagranicy.

Wszyscy są tu mile widziani. Osoby z Działu Współpracy Międzynarodowej pomogą w rozwiązaniu każdego problemu i służą wsparciem. Taka jest idea tego miejsca i ludzi tu pracujących  – mówił prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr, podczas oficjalnego otwarcia Welcome Centre 29 kwietnia.

W uroczystości uczestniczyły nie tylko władze uczelni, ale też zagraniczni goście, którzy przyjechali do Wrocławia w ramach warsztatów International Staff Training Week, odbywających się na PWr.

nawa_logo_wers_podstawowa_pl-napis.gif Zależy nam na tym, żeby to miejsce tętniło życiem, a osoby z różnych krajów dobrze się czuły na naszej uczelni – podkreśliła Anna Rogalska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej PWr. –  Prowadzimy wiele programów z udziałem uczelni z niemalże całego świata, więc kontakt z zagranicznymi gośćmi mamy na bieżąco – dodała.

W centrum są organizowane różne spotkania i warsztaty poświęcone różnicom kulturowym, a także wycieczki po Wrocławiu i okolicy. Niedawno ogłoszony został konkurs fotograficzny „Wrocław w obiektywie studentów wielu kultur – SHOT! 2022”. Zadaniem uczestników jest przedstawienie stolicy Dolnego Śląska własnymi oczami, ukazując nieoczywiste kadry miasta przez pryzmat własnej kultury, wrażliwości i estetyki.

Welcome Centre znajduje się w nowo wyremontowanym budynku L3 przy ul. Na Grobli. Można dostać się do niego Polinką z Kampusu Głównego.

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2020).

ISZ