W6 podpisało umowę o współpracy z firmą OMYA. W planach m.in. wspólne badania i praktyki studenckie

Podpisanie umowy

Współpraca w projektach badawczych, praktyki studenckie, wyjazdy terenowe czy płatne staże – to plany Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz spółki OMYA. Firma na Dolnym Śląsku prowadzi działalność w kopalni i zakładzie przeróbczym w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Umowę podpisali prof. Radosław Zimroz, dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii i Rafał Rychel, dyrektor operacyjny spółki OMYA, a w spotkaniu (w formie online) uczestniczył także Łukasz Kamiński, prezes firmy i dyrektor jej działu kadr. Współpracę z OMYA zainicjowali naukowcy z W6 – dr Magdalena Worsa-Kozak i dr Krzysztof Chudy.

Wizyta w kopalni OmyaWcześniej grupa badaczy z PWr odwiedziła kopalnię i zakład przeróbczy spółki w miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie / Romanowo na Dolnym Śląsku.

Partnerzy zamierzają m.in. wspólnie organizować praktyki studenckie, wyjazdy terenowe i płatne staże. W planach są także tworzenie ekspertyz dla OMYA, udostępnianie materiałów do badań oraz współpraca w projektach badawczych finansowanych przez NCBiR i Unię Europejską (w tym np. dotyczących pomiarów drgań i hałasu na przenośnikach i kruszarkach, badań z zakresu BHP czy analizy możliwości zastąpienia transportu kołowego transportem przenośnikowym).

Baner do newslettera - grafika

Omya jest producentem minerałów przemysłowych, głównie wypełniaczy i pigmentów na bazie węglanu wapnia oraz dolomitu, a także globalnym dystrybutorem specjalistycznych środków chemicznych. Firma powstała w 1884 roku w Szwajcarii i działa obecnie na skalę globalną, posiadając ponad 175 zakładów produkcyjnych w przeszło 50 krajach oraz zatrudniając 8 tys. pracowników.

lucy